Wrocławski Dom Literatury i Księgarnia Hiszpańska ELITE zapraszają dzieci i ich rodziców w piątek 13 października na warsztaty artystyczne wokół książki „Pepe i Melek na tropie” Grażyny Lutosławskiej i Roberta Romanowicza (Wydawnictwo Warstwy), które odbędą się w ramach tegorocznej Nocy Księgarń.
Podczas warsztatów młodzi czytelnicy i czytelniczki posłuchają fragmentów książki oraz wyruszą w podróż tropami głównych bohaterów, eksplorując i odkrywając artystyczną technikę kolażu, łącząc słowa z obrazem. Dzieci będą wycinać, kleić, montować, przesuwać, rysować, a co z tego wyjdzie, może zaskoczyć każdego z uczestników i każdą z uczestniczek.
Zajęcia poprowadzi projektantka graficzna i ilustratorka Angelika Kukioła.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 8–10 lat.
Organizatorzy zapewniają wszelkie niezbędne materiały.
Czas: 13 października, godz. 17.30–19.30
Miejsce: Księgarnia Hiszpańska, ul. Karola Szajnochy 5
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać maila na adres info@literatura.wroclaw.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).
Podczas warsztatów będzie można zakupić książki „Pepe i Melek na tropie”.
—
O prowadzącej:
Angelika Kukioła – projektantka graficzna, artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała również w Lipsku na Hochschule fur Grafik und Buchkunst. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, kolażu i ilustracji, interesują ją tematy społeczne oraz relacje międzyludzkie. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą.
—
O książce „Pepe i Melek na tropie”:
Pan Patyczak wszystko wie najlepiej, a wróbelek Melek nie wie prawie nic – nawet latać jeszcze nie potrafi. Pan Patyczak lubi spokój i porządek, a wróbelek Melek chciałby, żeby w końcu coś się wydarzyło… coś wielkiego! Pewnego dnia Pan Patyczak gubi swoje odbicie w lustrze i rusza do lasu, by je odnaleźć, a Melek spada z gałęzi sosny, na której spędził całe dotychczasowe życie – i nagle wszystko się zmienia. Bohaterowie postanawiają pomóc sobie nawzajem, przy okazji wywołując prawdziwą rewolucję w lesie i ucząc siebie (i innych), czym jest szczęście, strach oraz przyjaźń. Mądrej i przezabawnej opowieści Grażyny Lutosławskiej towarzyszą wyjątkowe ilustracje – wielkoformatowe, ręcznie naszkicowane ołówkiem rysunki lasu i jego mieszkańców autorstwa Roberta Romanowicza.
—
O Nocy Księgarń:
Noc Księgarń to ogólnopolskie wydarzenie organizowane od 2019 roku przez dystrybutora OSDW Azymut (Grupa PWN). Tegoroczna edycja odbędzie się 13 października. W programie Nocy Księgarń 2023 czytelnicy znajdą m.in. spotkania z autorami i autorkami, dyskusje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, spacery tematyczne, koncerty czy stand-upy i improwizacje literackie. Nie zabraknie także specjalnych kiermaszy i promocji dla klientów odwiedzających księgarnie po zmroku. Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń dostępne są na stronie www.nocksiegarn.pl