Aktualności

Premiera „Notatnika Teatralnego” nr 92/2023 TEATR. REWOLUCJE

20.09.2023

25 września o 19.00 w Prozie – klubie Wrocławskiego Domu Literatury odbędzie się premiera najnowszego numeru „Notatnika Teatralnego” oraz spotkanie z dr Magdaleną Chlastą-Dzięciołowską i Pawłem Łysakiem. Rozmowę poprowadzi Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski. Wstęp wolny

Nowy zeszyt „Notatnika Teatralnego” (nr 92/2023) opisuje najważniejsze kierunki zmian w funkcjonowaniu instytucji teatralnych, dziejące się na naszych oczach. Przeczytamy omówienia i podsumowania procesów zachodzących na poziomie instytucjonalnym, ale też w relacjach między twórcami i pracownikami. Oprócz rozmów z osobami zaangażowanymi w przeprowadzanie reform, publikujemy nowo powstałe dokumenty, które w praktyczny sposób porządkują etapy powstawania spektakli i mogą być realnym wsparciem dla osób zaczynających pracę.

W spotkaniu premierowym wezmą udział dr Magdalena Chlasta-Dzięciołowska (wykładowczyni Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu) oraz Paweł Łysak (dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie). Rozmowę poprowadzą Marzena Sadocha i Krzysztof Mieszkowski.

Spotkanie będzie również transmitowane online na profilach na Facebooku: Wrocławskiego Domu Literatury, „Notatnika Teatralnego” i Wydawnictwa Warstwy.

„Notatnik Teatralny” to jedno z najważniejszych polskich pism poświęconych teatrowi wrócił na rynek wydawniczy pod koniec ubiegłego roku. Jego wydawcą jest Wrocławski Dom Literatury.

„Notatnik Teatralny” nr 92/2023 będzie dostępny w sprzedaży od 25 września 2023 roku między innymi we Wrocławskim Domu Literatury, w księgarni internetowej Wydawnictwa Warstwy: www.wydawnictwowarstwy.pl, w księgarni Tajne Komplety (Wrocław) oraz na terenie całego kraju w salonach Empik i sklepach Inmedio. Natomiast w serwisie internetowym www.notatnikteatralny.pl można będzie nabyć elektroniczne wydanie numeru. W serwisie znajdziemy także wiele dodatkowych treści – recenzje, felietony, portrety oraz teksty nowych dramatów.