Aktualności

Nabór na rezydencje dla poetek i poetów z Dolnego Śląska – Rezydencja u Szymborskiej 2023

03.08.2023

Od dziś poetki i poeci związani z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem mogą ubiegać się o miesięczny pobyt w Krakowie, w mieszkaniu noblistki w ramach projektu „Rezydencje u Szymborskiej”. To trzecia edycja programu rezydencyjnego realizowanego przez Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej.

📚 Nabór trwa do 20 sierpnia 2023.

📚 Termin pobytu rezydencyjnego: 29 września – 29 października.

📚 Link do formularza zgłoszeniowego: tutaj.

📚 Zgłoszenie powinno składać się z poetyckiego listu motywacyjnego (wiersza), bibliografii, krótkiego życiorysu oraz opisu projektu literackiego, który realizowany będzie podczas rezydencji.

Ostatnimi rezydentami byli Elżbieta Lipińska, Damian Kowal i Ilona Witkowska. Do projektu zgłaszać mogą się wszyscy pełnoletni twórcy poezji, którzy mają już za sobą debiut poetycki. Trzeba mieć na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki (opatrzony numerem ISBN).

Ważne jest również, aby osoby zgłaszające się do naboru były związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, wydawnictwo czy też tematykę podejmowaną w swojej twórczości. Należy także być gotowym do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji.

Regulamin

Formularz