Aktualności

Przegląd literacki: sierpień 2022

09.08.2022

Sierpień sezonem ogórkowym w światku literackim? Z każdym rokiem jakby coraz mniej.  Po pierwsze letnie festiwale literackie sprawiają, że także w sierpniu życie nie zamiera, tym samym wydawcy coraz częściej decydują się planować premiery właśnie na ten miesiąc. Taka sytuacja ma miejsce chociażby z nową powieścią wrocławskiego pisarza (żeby tylko pisarza) Filipa Zawady. Książka „Weź z nią zatańcz” pierwszy raz zaprezentowana została czytelnikom podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, z kolei u nas odbędzie się spotkanie nr 2 – w środę 24 sierpnia zapraszamy na  Czytał Michał Nogaś (w Prozie): Filip Zawada. Będzie można książki kupić, porozmawiać z autorem i oczywiście podpatrzeć, jak się tworzy audycje w Radio Nowy Świat.

Ale faktycznie, poza tym dzieje się u nas jakby mniej, przynajmniej jeśli idzie o premiery w naszym Wydawnictwie Warstwy czy spotkania  Prozie. Zamiast tego działamy koncepcyjnie, by ruszyć z kopyta we wrześniu, nadrabiamy też pewne zaległości w przypadku naszych podcastów Radio Proza i kanału na YouTubie. A dzieje się tam całkiem sporo, dlatego zaglądajcie, subskrybujcie, dawajcie łapki w górę, przyznawajcie nam po 5 gwiazdek, generalnie wspierajcie naszą internetową działalność. A jeśli macie problemy z trafieniem tam, przypominamy:

– Dom Literatury na YouTubie – TUTAJ

– podcasty Radio Proza na Spotify – TUTAJ

– podcasty Radio Proza na Apple Podcast  – TUTAJ    

– podcasty Radio Proza na Podbean – TUTAJ

I już na sam koniec, w ostatnich dniach sierpnia ogłosimy finałową siódemkę Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Patrząc na długą listę, nie zazdrościmy tej roboty jury!

Zespół Wrocławskiego Domu Literatury