Aktualności

Rezydencje u Szymborskiej: Adrian Tujek

01.09.2023

Znamy wyniki trzeciej edycji programu rezydencyjnego „Rezydencje u Szymborskiej”. Październik 2023 roku w krakowskim mieszkaniu Noblistki spędzi wrocławski poeta Adrian Tujek.

Adrian Antek Tujek – urodził się na Pomorzu Zachodnim. Laureat m. in. Połowu Biura Literackiego i wyróżniony w konkursie im. Jacka Bierezina. Wydał dwie książki poetyckie: Niebieskie nie schnie (WBPiCAK, 2019) i Pierwsza wizyta tamburynu w Alpach (Wydawnictwo J, 2022). Uczestnik dwuletnich warsztatów pisania prozą w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu prowadzonych przez Jacka Bieruta. Z zawodu adwokat, prowadzi kancelarię i wykłada prawo. W wolnych chwilach podróżuje, najczęściej zdobywając szczyty górskie. Pracuje nad kolejną poezją i pierwszą prozą. Mieszka we Wrocławiu.

Możliwość pracy nad własną twórczością w Krakowie w 2021 roku przypadła Mirce Szychowiak, Annie Adamowicz i Agnieszce Kłos. W 2022 roku grono jurorskie wybrało dwie osoby, które mogły udać się na miesięczne pobyty w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej – Elżbietę Lipińską oraz Damiana Kowala.

Tegoroczna edycja projektu „Rezydencje u Szymborskiej” była ponownie realizowaną wspólnie przez Wrocław Miasto Literatury UNESCO, Wrocławski Dom Literatury i Fundację Wisławy Szymborskiej. Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj: https://literatura.wroclaw.pl/projekty/poetka-w-pustym-mieszkaniu-rezydencje-u-szymborskiej/